Iki 1,2% GPM skyrimo pabaigos liko mažiau nei mėnuo. Kodėl ši parama prieglaudai yra itin svarbi?
NAUJIENLAIŠKIS
4/8/20243 min read
Lietuvos įstatymų numatyta tvarka, kiekvienas dirbantysis nuo savo uždirbtų pajamų moka 20 proc. gyventojų pajamų mokestį (GPM). Nuo šių minėtų dvidešimties procentų kiekvienas mūsų galime skirti 1,2 proc. GPM pasirinktam paramos gavėjui, taip prisidedant prie paramos gavėjo tikslų ir darbų įgyvendinimo. Jei šios paramos nusprendžiama neskirti, 1,2 proc. GPM keliauja į bendrą valstybės biudžetą. Deja, vis dar labai maža dalis gyventojų pasinaudoja šia galimybe visiškai nemokamai prisidėti prie gerų darbų. O be reikalo… Kokius stebuklus galime nuveikti su Jūsų skirtais 1,2% GPM skaitykite toliau.
Atvykstančių gyvūnų skaičius į prieglaudą kasmet vis didėja
Remiantis 2022 ir 2023 m. gyvūnų priėmimo ir dovanojimo ataskaita, per vienerius metus prieglaudoje priimtų gyvūnų skaičius padidėjo visu 100. Per 2023 metus į ,,SOS gyvūnai" prieglaudą buvo priimta 417 gyvūnų. Net ir stengiantis visiems padėti, to tikrai negana. Kasdien prieglauda sulaukia begalės skambučių dėl gyvūnų, kuriems reikia pagalbos.
Auga gyvūnų gydymo ir išlaikymo išlaidos
Net 1 iš 3 į prieglaudą atvykusių gyvūnų yra sunkiai sužeistas, išsekęs ar sergantis. Deja, bet su vis didėjančiu beglobių gyvūnų kiekiu, kasmet padidėja ir gyvūno gydymo bei išlaikymo kaštai. Remiantis viešai skelbiamais duomenimis 2023 m. Lietuvoje vartojimo prekės ir paslaugos buvo vidutiniškai 11,7 proc. brangesnės nei 2022 m. To pasekoje, kasmet gelbėti ir kasdien prižiūrėti beglobius gyvūnus darosi vis sunkiau.
Žmonės nesugeba tinkamai pasirūpinti savo augintiniais
Dėl nuolat didėjančių kainų sunkiau besiverčiantys žmonės neturi pakankamai lėšų rūpintis savo augintiniais. O dalis tų, kurie turi lėšų, ne visada nori būti atsakingi už savo augintinių sveikatą kai susiduria su jų sveikatos iššūkiais. Kaip žinia, gyvūnų gydymo kainos išties yra didžiulės ir neretai gali siekti kelis šimtus ar net tūkstančius eurų. Lietuvos įstatymų spragos nerūpestingiems žmonėms suteikia galimybę lengvai įsigyti naują augintinį tiesiog iš nelegalių veisyklų ar daugintojų. O pakeisti seną augintinį nauju yra kur kas paprasčiau, nei išgydyti jau esamą. Tokie gyvūnai dažnai yra išmetami į gatvę, miškus, o su kai kuriais net bandoma žiauriai susidoroti. Prieglauda tampa vienintele vieta, kur likimo nuskriausti gyvūnai yra reikalingi, o visos gydymo išlaidos lieka ant prieglaudos ir aukotojų pečių. To pasekmė - ,,SOS gyvūnų" prieglauda už gyvūnų gydymą kiekvieną mėnesį turi padengti net 10 000 Eur siekiančias sąskaitas.
1,2% GPM parama daro stebuklus
Papildomai nesumokėdami nei vieno cento Jūs galite prisidėti prie beglobių gyvūnų skaičiaus mažinimo ir jų gyvenimo gerinimo prieglaudoje sąlygų.
Pvz. jei uždirbate 1000 Eur., Jūsų 1,2% parama bus 30 Eur. Už 30 Eur ,,SOS gyvūnai” turės galimybę į prieglaudą atvykusiam gyvūnui suteikti reikalingus skiepus, nukirminimą, ženklinimą. Jei uždirbate 1500 Eur, Jūsų parama sieks beveik 70 Eur. Už tokią sumą prieglauda gali pasirūpinti beglobio gyvūno sterilizacija ar kastracija ir taip prisidėti prie beglobių gyvūnų skaičiaus mažinimo.
,,SOS gyvūnų” vadovė Nadezda Makusheva teigia: ,,Būtent 1,2% GPM paramos dėka prieglauda gali rūpintis beglobiais gyvūnais visus metus. Tai pagrindinis prieglaudos išgyvenimo šaltinis, be kurio ši prieglauda nebūtų galėjusi gyvuoti jau 16 metų. Svarbu paminėti, kad 1,2% GPM skyrimo procesas trunka tik kelias minutes. Tai visiškai nereikalauja daug laiko ir pastangų, tad sukurti reikšmingą pokytį mūsų šalyje ir visuomenėje gali kiekvienas iš mūsų.“
Jei nežinote kaip skirti 1,2% GPM paramą, instrukciją rasite čia https://sos-gyvunai.lt/gpm.
Norite skirti 1,2% GPM, bet vis atidėliojate? Palikite savo el.paštą čia ir likus kelioms dienoms iki GPM skyrimo pabaigos mes Jums priminsime!
Prieglauda
Tel. nr.: 8 683 39826
El. paštas: info@sos-gyvunai.lt
Adresas: Minsko pl. 33A, Vilnius
Darbo laikas: I-VII 10-18 val.
Nieko nepraleisk
Susipažinti su privatumo politika