Pradedame įgyvendinti Pagauk - Sterilizuok - Paleisk (PSP) programą Vilniaus rajone

NAUJIENLAIŠKIS

4/24/20231 min read

Bendradarbiaujant su Vilniaus kolegijos veterinarijos klinika jau šią savaitę pradėsime įgyvendinti Pagauk - Sterilizuok - Paleisk (PSP) programą. Šios programos tikslas - mažinti benamių kačių skaičių Vilniaus rajone*. Nevaldomai besidauginantys gyvūnai yra itin didelė problema, ypatingai pavasario ir vasaros laikotarpiu, kuomet prieglaudą užplūsta didžiuliai kiekiai gatvėse, kiemuose, miškuose ir kitose įvairiose vietose gimę bešeimininkiai kačiukai. Kačių sterilizacijos būdas yra mažiausiai streso keliantis benamių ar sulaukėjusių kačių populiacijos mažinimo būdas.

PSP programos metu benamės katės yra pagaunamos, jeigu yra sveikos sterilizuojamos, o po 2-3 dienų paleidžiamos ten, kur buvo sugautos. Sterilizuotoms katėms yra nukerpamas ausies galiukas, tam, kad jas būtų nesunku atskirti. Tokio sutartinio ženklo laikosi visos šalys, vykdančios PSP programą.

Jeigu savo gyvenamoje teritorijoje pastebėjote laukinių ir benamių kačių, kviečiame jas registruoti į PSP programą.

Registruotis galite telefonu: +370 683 69502. Skambinimo valandos: nuo 12 iki 18 . Užregistruotas kates prašysime atvežti nurodytu laiku į prieglaudą, adresu Minsko pl. 33A, Vilnius.

*Atkreipiame dėmesį, kad PSP programa skirta tik Vilniaus rajono gyventojams. Vilniaus mieste šią programą vykdo UAB ,,Grinda". Jei viešosiose Vilniaus miesto erdvėse pamatote nepažymėtas benames kates (neįkirptu kairės ausies galiuku), praneškite trumpuoju telefono numeriu 1355 arba kreipkitės tiesiogiai į Vilniaus gyvūnų globos namų specialistus – 852736188.