Radote gyvūną

Jeigu rastas gyvūnas elgiasi agresyviai arba netipiškai, nerekomenduojama jo imti į rankas/ liestis - gyvūnas gali sužaloti (įkasti, apdraskyti) arba būti žmogui labai pavojingos ligos - pasiutligės nešiotojas. Jeigu abejojate, ar galėsite pasiimti rastą gyvūną, kreipkitės į atitinkamas įstaigas/ prieglaudas, kad jums būtų suteikta būtina informacija ir/ ar pagalba.

Atkreipkite dėmesį, kad pasiklydęs gyvūnas dažniausiai patiria stresą, be to, papildomą stresą jam gali sukelti ir nepažįstami žmonės. Dėl to reikalinga prieš liečiantis prie gyvūno jį nuraminti, paskatinti maistu.

Bet kuriuo atveju, liečiantis prie gyvūno rekomenduojama dėvėti vienkartines pirštines, kurios apsaugos nuo galimų infekcijų bei parazitų.

Kiekvienam rastam gyvūnui, net jei jis elgiasi draugiškai ar nėra jokių išorinių ligos požymių, prieš jį gabenant į namus ar prieglaudą, būtina atlikti pirminę veterinarinę apžiūrą. Jeigu apžiūros metu nenustatoma jokių susirgimų, rekomeduojama gyvūną iš karto paskiepyti (išimtis - jeigu gyvūną numatoma laikyti tokiomis sąlygomis, kur jis galės būti tinkamai izoliuotas nuo kitų gyvūnų).

Apie rastą gyvūną būtina pranešti viešai: tai galima padaryti arba patalpinant jo skelbimus su nuotrauka internetinėse svetainėse, arba tam leistinose viešose vietose patalpinant spausdintą/ raštytinį gyvūno radimo skelbimą, jame nurodant kur ir kada rastas gyvūnas, koks jo elgesys, kokia išvaizda (ypatybės). Apie pagrindines rasto gyvūno atidavimo sąlygas skaitykite Jeigu norite atiduoti gyvūną.